Prosinec

Mikuláš

Tradiční školní "Mikuláš" byl důstojný a mírný. Čerti se chovali velmi spořádaně a zlobivce zachránila před peklem písnička (se kterou jim pomohla celá třída). Jen jestli se polepšení podaří, někteří se před Mikulášem museli vykupovat z hříchů již podruhé. Tak snad to bylo naposledy a příští rok si půjdou před tabuli pro odměnu jen ti hodní a hříšníci se nad sebou zamyslí, aby nám nedělali ostudu.  

Zlatá kniha
"Čerti" mezi námi
V obklíčení pekelných i nebeských bytostí

Předvánoční tvoření

Dne 14. 12. se konal "Vánoční jarmark" a naše třída přispěla výrobou jmenovek na dárky. Využili jsme k tomu techniku zmizíkování.

Výsledek našeho snažení

Pracovní činnosti

V pracovních činnostech jsme velmi často využívali dovednosti a znalosti získané v hodinách geometrie. Přesným rozměřením jsme si připravili barevný papír na vyrábění vánočních řetězů a kružítko jsme využili při zhotovování těla a hlavy papírového sněhuláka. V rámci projektu do anglického jazyka děti doma vytvářely výrobky z nejrůznějších materiálů.

Naše řetězy
Pracujeme na sněhulácích
Vlastní tvorba

Hejtmanův pohár

V prosinci přišel čas na poměření sil mezi třídami i jednotlivci v rámci soutěže o "Hejtmanův pohár". Opět jsme se zapotili při zdolávání překážkové dráhy, jejíž součástí byly i skoky, válení sudů, hod na koš a střelba na branku. Bylo to fajn. 

Střelba na koš
Skoky snožmo
Dřepy a válení sudů

Návštěva kina

Předvánoční období bývá spojené také s návštěvou představení v kině Hvězda. Letos padla volba na film s názvem "Já padouch 3". Padouchem se z naší třídy naštěstí nikdo nestal, takže všechno dobře dopadlo.

Usazujeme se
Těšíme se
Soustředíme se

Sběr odevzdaný od začátku školního roku ve sběrném dvoře 

Jakub Kobliha                   400 kg

Lucie Pospíšilová              194 kg
Dominik Flachs                   75 kg


Děkujeme za podporu naší třídy a školy.